Podbitka praktyczna

an-open-window-1088181-m

Podbitka czy jak, kto woli podsufitka pozwala mi na wykończenie okapu od strony połaci dachowej. Zadanie podbitki w moim domu są bardzo proste mieszkam w starym budownictwie dlatego też moja więźba dachowa nie jest już tak trwała, jak kiedyś. Podsufitka pozwala mi chronić więźbę przed nadmiernym obciążeniem.

Ale nie tylko ten jeden element jest chroniony także krowie czy tez wiązary również są chronione. To się sprawdza, jeśli na mój budynek spada dużo opadów deszczu, ale nie tylko w takim przypadku. Także słońce może być zagrożeniem dla podbitek dachowych. Podbitka uniemożliwia też tworzenie ptakom gniazd, przez co mamy o wiele lepiej, ponieważ pomiędzy wystającymi elementami dachu a resztą nie ma aż tak dużych przerw, przez co całość jest o wiele lepiej chroniona w praktyce.

5-windows-1094482-m

Podsufitka w moim przypadku może spełniać też funkcję izolacji. Co ciekawe czasem umieszcza się też w tym miejscu oświetlenie, ale ja tego nie praktykuje, ale inni mogą wykorzystać ten fakt. Podsufitka to też niezbędny element, który powinien pojawiać się w tego typu konstrukcjach.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply