Okna energooszczędne warto czy nie ?

window-1379819-m

Warto zauważyć, że dzisiaj budownictwo energooszczędne nie jest jeszcze tak popularne w Polsce. Mimo wszystko jestem osobą, która stawia na śmiała rozwiązania i zdaje sobie sprawę, że budynek energooszczędny czy pasywny nigdy nie będzie dopracowany, jeśli dobiorę właściwych okien.

 

Oczywiście ode mnie bezpośrednio zależy na jaki system się zdecyduje jednak w praktyce na pewno postawię na taki system, który będzie mi odpowiednio pasował. Na co zwrócę uwagę przy doborze właściwego okna. Na pewno ważna będzie niska przenikalność ciepła. Jest to jeden z podstawowych parametrów jakimi powinniśmy sugerować się przy wyborze właściwego rozwiązania. Drugą sprawą jest to, że stalowe wzmocnienia nie powinny pojawiać się już w oknach. Zamiast tego życzę sobie aby wszystko zostało zastąpione wkładkami termoplastycznymi, które są bardzo wytrzymałe w praktyce.

european-window-1378351-m

Dodatkowo stosuje się w nich bardzo często mieszkankę włókien szklanych. Technologia ta jest użyteczna dzięki specjalnym zespolonym szybom, które posiadają wbudowany system bonding inside.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply